Aborcja oczami kobiet – reportaż radiowy

Ostatnia modyfikacja: środa, 15 Maj, 2024 - 19:48

Zapraszamy do wysłuchania reportażu radiowego „Aborcja oczami kobiet”, autorstwa Magdaleny Harasimiuk, studentki dziennikarstwa i komunikacji społecznej UG. To przejmująca opowieść kobiet, które podjęły trudną decyzję o aborcji oraz osób, które im pomagają: położnej i działaczki pomocowej. To także bardzo osobiste, pełne emocji historie. Reportaż pokazuje również kontekst prawny i medyczny dotyczący aborcji w Polsce.

Spotkanie dyskusyjne z okazji 80. rocznicy deportacji w maju 1944 r. na rozkaz Stalina Tatarów Krymskich z ich ojczyzny na Krymie

Ostatnia modyfikacja: środa, 15 Maj, 2024 - 19:42

Instytut Socjologii oraz Instytut Politologii Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na spotkanie dyskusyjne z okazji 80. rocznicy deportacji w maju 1944 r. na rozkaz Stalina Tatarów Krymskich z ich ojczyzny na Krymie. Wydarzenie odbędzie się 20 maja o godzinie 11:30 w audytorium S208.

W programie wystąpienia:

Samotność na randce

Ostatnia modyfikacja: środa, 15 Maj, 2024 - 16:28

Zapraszamy na premierę reportażu radiowego „Samotność na randce”, autorstwa Kaliksty Bucholc, studentki dziennikarstwa i komunikacji społecznej UG.

Premiera odbędzie się 16 maja 2024 roku, na Wydziale Nauk Społecznych UG, sala 317,o  godz. 17.30.

Premiera: Muzułmanki w Polsce - herstorie

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 13 Maj, 2024 - 21:03

Już w najbliższy wtorek, 14.05.2024 w godz. 9:45-11.15 odbędzie się spotkanie premierowe pierwszego z trzech odcinków cyklu wywiadów “Muzułmanki w Polsce - herstorie” autorstwa Aleksandry Gwiazdy i Pauliny Kozień, studentek kierunki dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Gdańskim. Zaprezentowany zostanie film opowiadający o Susannie Izzetdinovej, tatarce i bizneswomen.

Zapraszamy na wspólny seans “Nie boję się niczego poza Bogiem”.

Exposé Ministra Spraw Zagranicznych 25 kwietnia, 9:00

Ostatnia modyfikacja: piątek, 26 Kwiecień, 2024 - 08:01

W czwartek, 25 kwietnia, o godz. 9:00, Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski wygłosi w Sejmie RP informację o założeniach polskiej polityki zagranicznej na rok 2024.

Serdecznie zachęcamy członkinie i członków społeczności akademickiej WNS do wysłuchania exposé Pana Ministra.

W załączeniu list Ministra Spraw Zagranicznych do studentek i studentów.

Dzień przedsiębiorczości 25 kwietnia (podczas Intelectual Property and Innovation Week)

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 18 Kwiecień, 2024 - 13:48

Jak z pomysłu zbudować znakomicie prosperujący biznes?

Biuro Analiz i Ekspertyz UG zaprasza studentów i doktorantów na Dzień Przedsiębiorczości w czwartek, 25 kwietnia 2024 r. podczas Intellectual Property & Innovation Week. Będzie to wydarzenie pełne inspiracji i spotkań z fantastycznymi osobowościami! Porozmawiamy o cieniach i blaskach pracy w startupach i korporacjach, a także dowiecie się tego, czym jest Business Information Management i jak to jest opuścić korporację, by zacząć przygodę przedsiębiorcy.

Spotkanie z Uniwersyteckim Ambasadorem Karier UE 25 kwietnia

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 18 Kwiecień, 2024 - 12:45

Interesują Cię możliwości rozwoju zawodowego w Unii Europejskiej? Chcesz się dowiedzieć, z jakich ofert staży lub pracy możesz skorzystać i jak na nie aplikować?

Jeśli tak - serdecznie zapraszamy na spotkanie z Uniwersytecką Ambasadorką Karier UE w dniu 25 kwietnia o godz. 11:30 na Wydziale Nauk Społecznych w auli S204.